Kétgyermekes gyakorló anyukaként tisztában vagyok vele, hogy naponta kell megoldanunk gyerkőceinkkel kapcsolatos logisztikai problémákat. Egy- egy érdekes és hasznos fejlesztő különórára, edzésre sokszor azért nem eljut el gyermekünk, mert egyszerűen nem tudjuk megoldani az oda-visszaszállítást, nincs elég időnk, hogy minden beleférjen egy napba. Ezért a foglalkozások egyénileg egyeztetett időpontban, a baba – mama –gyermekek számára legideálisabb időben – rugalmasan alkalmazkodva, házhoz kiszállással zajlanak.
Az időspórolás mellett a másik fontos kérdés a higiénia kérdése. „Vizes tanítóként” és anyukaként elvégeztem egy csecsemő életmentő tanfolyamot is. A tanfolyami előadások után felvetettem, az ebben a témában abszolút laikus, gyermek mentőorvosok körében a babaúszás lehetőségét. Az első, és gyakorlatilag egyetlen, releváns felvetésük a témával kapcsolatban a higiénés körülményekre vonatkozott. (Itt szeretném megjegyezni, hogy a „babaúszó” közmedencék vízminősége rendkívül szigorú, szakhatóság által rendszeresen ellenőrzött, szabályozásnak felel meg!!) Mindazonáltal úgy gondolom, hogy az otthonában mindenki a maga, és családja számára legmegfelelőbb, higiénés minőségi körülményeket valósít meg!

Nyári időszakban főként a Balaton vonzáskörzetében, míg az év többi napján, Budapesten (és környékén) tartok foglalkozásokat.

Feltételek és javaslatok

  • Otthoni (társasházi) privát medence (kisbaba számára a 31-34 °C vízhőmérséklet az ideális, idősebb gyermekek esetén már a 29 °C is elegendő).
    • Klórmentes vízfertőtlenítési technológiák alkalmazása ajánlott!(Aktív oxigén, UV fény, ózon, enzimek-ásványi sók használata.)
    • Kisbabáknál úszópelenka, vagy speciális úszónadrág használata ajánlott – a medence tisztántartása érdekében (mert a kicsik természetesen imádnának pucéran lubickolni).
  • Baba-mama úszásnál az egyik elkötelezett, preventív gondolkodású és vállalkozó szellemű családtag is sokat tanulhat a foglalkozás aktív résztvevőjeként.
  • A medencés foglalkozások megkezdése előtt, gyermekünk vízhez szoktatását a köldökcsonk leesése után, kádas foglalkozásokkal is megalapozhatjuk. A vízen való háton lebegés helyzetét, a medencevíz hőfokához való hozzászoktatást valamint azt, hogy ha víz éri az arcunkat „nincs itt a világvége” hangulatot már itt is megtapasztalhatják a kicsik. Sőt nagyobb gyermekek számára is nyújthat izgalmas perceket az otthoni fürdőkád (vízhez szoktatás, lebegés vagy levegővétel gyakorlása szempontjából).